این مجموعه  شما را به خرید بهترین محصولات اسباب بازی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

اسباب بازی چوبی فکری و مزایا و تاثیرات آن در زندگی فردی واجتماعی
مدل زندگی الان ما و وضعیت کودکان در زندگی امروزی،
ما را وادار کرد که این مسئله را بررسی کنیم و فواید بازی های فکری را بیان کنیم.
تحقیقات نشون داده اند که افراد بزرگسالی هم باید کار های فکری مانند حل جدول  داشته باشند یعنی بازی فکر انجام دهد و سلول‌های مغزی را تحریک دهد تا از زوال حافظه جلوگیری کند و از سلامتی بیشتر عقلی بهره ببرد.
این برای سن بزرگسالی بوده اما برای افراد خردسالان نیز مهمترین اصل تحریک سلول‌ها ست، سلول های رشد جسمی و تحریک سلول های فکری و ذهنی انسان به صورت طبیعی درحال رشد است. اما اگر به این  جنبه  بیشتر اهمیت داده شود طبیعتا اون قسمت به صورت طبیعی رشد بیشتری خواهد داشت
مثلا دوتا بچه را باهم مقایسه کنید بچه ای که تمام وقت در خانه و به استراحت و تلویزیون به سر می‌برد و دیگری بچه ای که در حرکت و جنب وجوش است، روابط اجتماعی با دیگران دارد و کارهای فکری هم انجام می‌دهد آیا این دو یکی هستند؟ بله درست حدس زدید بچه مثال دوم ما حتما با هوش تر و تیز تر و اجتماعی تر شده. میتواند بیان خوبی داشته باشد یا در لحظه ها درست و سریع فکر کند ولی بچه مثال اول ما انسانی وابسته است و فکر وتصمیم گرفتن در لحظه برای اون سخت می‌شود.
در اسباب بازی چوبی فکری فقط برای چند لحظه مشغول کردن کودکان نیست،ولی علاوه براین که بازی تفریح هستند، از مزایای بازی فکری نیز استفاده خواهد کرد.

انواع بازی های فکری کودکان

شما به عنوان والدین کودک آیا با انواع بازی های فکری و آموزشی کودکان آشنا هستید؟ هیچ می دانید که هنگام خرید اسباب بازی فکری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودک باید دو مورد را به دقت بررسی کنید. اولی سن کودک و دومی سن هوشی کودک شماست. کودک در هر سنی که قرار دارد باید با اسباب بازی مناسب سن خود بازی کند. علاوه بر این باید سن هوشی استانداردی که برای بیشتر کودکان در حالت استاندارد بررسی شده را به دست آورید و سپس اسباب بازی مناسب انتخاب کنید. در هر سن جسمی و سن هوشی که باشند، بهتر است از تمامی انواع بازی های آموزشی و فکری برای کودک استفاده کنید.

اسباب بازی دو بعدی و سه بعدی که باعث تقویت درک کودک شده و بهتر می تواند به تجسم و خلاقیت بپردازد. بازی هایی مثل پازل یا توپ رنگین کمان نمونه ای از این ها هستند.

بازی های کارتی که نیازمند تحلیل و دقت هستند. کودک با این نوع اسباب بازی درک بهتری خواهد داشت و در برابر چالش ها منطقی برخورد می کند.

بازی های رومیزی کودکان که بیشتر به صورت بازی های دسته جمعی هستند به کودک کمک می کنند تا حس همکاری و کار تیمی در او تقویت شود.

بازی های سرعتی نظیر مکعب روبیک نیز به نوعی چند بخش از تقویت حافظه، تقویت سرعت و قدرت انتخاب در کودک را افزایش خواهند داد.

و بسیاری دیگر از انواع بازی که با انتخاب آنها می توانید به رشد هر چه بهتر کودک خود کمک کنی.

مزایای بازی فکری بر بهبود عملکرد مغز
بازی فکری تاثیر بسزایی بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن دارد. ما در این نوع بازی دائما همه چیز را در نظر می‌گیریم فکر می‌کنیم. شرایطی که در آن قرار گرفته ایم یا رفتار رقبا در بازی تصمیماتی که باید در مقابل رفتار طرف مقابل سریع بگیریم و شرایطی که بعدا از آن تصمیم که پیش می‌آید. این همان استفاده کامل از سلول های مغزی است. هر چه سلول های مغزی ما فعال تر باشند رنگ تر می‌شویم.
جلوگیری از کندی ذهنی وآلزایمر می شود.
پس همان خوب است که کودکانمان را قوی پرورش کنیم.
بازی فکری تمرین تمرکز
تمرکز مهمترین اصل در انجام هر کاری بصورت صحیح و کامل است مهمترین بخش توجه به مباحث درسی در کلاس مدرسه است بازی فکری که تمرکز را بالا می‌برد گزینه صحیح و لازم پیش روی ماست تا کودکان یاد بگیرند که در هر زمان فقط به یک چیز فکر کنند که این یعنی انجام بهتر و سریع تر کارها

یک ترفند تربیتی با استفاده از باز ی فکری را بکار بگیرید

روانشناسان معتقدند که آموزش نکات تربیتی بهتر است به صورت غیرمستقیم باشد تا تاثیر بیشتری داشته باشد. برای مثال، آموزش این نکات در قالب قصه تاثیر بیشتری در بچه‌ها می‌گذارد. بازی‌های فکری هم دست کمی از قصه‌ها ندارند و می‌توانند به خوبی به شما کمک کنند تا فرزندان خود را با مشکلات زندگی، اخلاقیات و رفتارهای درست آشنا کنید.

آموزش رعایت حق دیگران، داشتن آمادگی برای رخدادهای غیرقابل پیش‌بینی، تحمل شکست و صبر و تحمل و امید، چیزهایی است که می‌توان در قالب بازی‌های فکری و گروهی به بهترین حالت ممکن به فرزندانمان انتقال بدهیم.

هوش هیجانی را  پرورش می‌دهد
از دیگر مزایای بازی فکری پرورش هوش هیجانی و تقویت آن می باشد. هوش هیجانی به مجموعه‌ای از مهارت‌ها و صلاحیت‌های اجتماعی می‌گویند که بر توانایی‌های ما برای درک و تشخیص و مدریت هیجان، حل مسائل تاثیر می‌گذارد و کمک می‌کند تا بتوانیم با چالش‌ها، نیازها و فشارهای زندگی سازگار شویم.

به این هوش EQ می‌گویند.  که با ضریب هوشی یا همان IQ فرق میکند. همه فکر می‌کنند که ضریب هوشی از اهمیت بیشتری برخوردار است و همان است که تایین می‌کند چه کسی در زندگی موفق باشد و چه کسی نباشد! اما تحقیقات چیز دیگری نشان می‌دهد! هوش هیجانی در میزان موفقیت ما تاثیر بیشتری دارد.
در این صورت مولفه‌های هوش هیجانی را در خود پرورش می‌دهیم.

کلام آخر
این روزها که ویروس کرونا، روال زندگی عادی ما را به هم ریخته و مانع انجام خیلی از تفریحات سالم شده است، زمان سخت‌تر از همیشه می‌گذرد. مجبوریم در خانه بمانیم و متاسفانه فعالیت‌های مفیدی که در خانه قادر به انجام آنها باشیم محدوداند.

می‌توانید با استفاده از بازی های فکری و گروهی، حال و هوای خانه خود را بهتر کنید و اوقات بهتری را برای خانواده خود رقم بزنید. این روزها سپری می‌شوند!

ویروس کرونا هم از بین می‌رود ولی تاثیراتی که بازی های فکری در بهبود شرایط روحی و ذهنی شما و سایر افراد خانواده‌تان داشته است، برای همیشه باقی خواهد ماند. بدترین شرایط‌ها می‌توانند به بهترین شرایط‌ها تبدیل شوند. فقط کافی است بخواهید و تصمیم بگیرد.

هاجر حردانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

این مجموعه  شما را به خرید بهترین محصولات اسباب بازی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید